Úvod / Informácie / FAQ - často kladené otázky (všetko čo potrebujete vedieť)
Tlačiť

FAQ - často kladené otázky (všetko čo potrebujete vedieť)

FAQ - často kladené otázky (všetko čo potrebujete vedieť)

Koľko dní vopred si mám objednať koláčiky?
Na prípravu a dostatočné "uležanie" koláčikov, obvzlášť cheesecakeov, potrebujeme min. 48 hodín, keďže všetko pripravujeme z čerstvých surovín a koláčiky sa pečú vždy čerstvé podľa objednávok, na vopred dohodnutý čas dodania.
Pre väčšiu objednávku nás prosím kontaktujte pomocou kontaktného formulára alebo telefonicky, aby sme si vopred potvrdili termín dodania.

Ako a kde si môžem vyzdvihnúť svoju objednávku?
Koláčiky si môžete vyzdvihnúť osobne vo vopred dohodnutom čase na našej prevádzke a v rámci Nitry Vám radi doručíme koláčiky aj osobne. :)

Doručujete aj prostredníctvom kuriérskej služby alebo pošty?
Momentálne je možný len osobný odber, ale na doručovaní po celom Slovensku prostredníctvom kuriéra usilovne pracujeme. Budeme Vás na našich stránkach určite informovať o tejto možnosti.

Čo v prípade, že koláčiky nemôžem osobne vyzdvihnúť a predsalen ich potrebujem doručiť?
Vieme vám zabezpečiť dovoz koláčikov po predchádzajúcej dohode. Cena doručenia zavisí od vzdialenosti miesta doručenia od Nitry. Všetko si dohodneme vopred telefonicky a/alebo emailom.

Ako môžem zaplatiť svoju objednávku?
Objednávku môžete uhradiť v hotovosti pri osobnom odbere alebo prevodom na náš účet.

Je potrebná záloha v prípade väčšej objednávky?
Ak si obejdnávate 3 alebo viac koláčikov, je potrebné uhradiť zálohu vo výške 50% z celkovej sumy objednávky tri dni pred požadovaným dodaním objednávky. Zvyšnú sumu uhradíte pri prebratí koláčikov. O zložení zálohy Vás budeme informovať emailom a telefonicky.

Ako budú moje koláčiky zabalené a budem platiť aj balné?
Všetky koláčiky balíme do veľkostne vhodných krabíc, ktoré máte od nás zdarma ;)

Pečiete koláčiky aj na svadby?
Áno, s radosťou vám upečemie akékoľvek koláčiky z našej ponuky, ako aj svadobnú tortu. Zväčša pripravujeme Naked Cake-y, teda nahé torty s ovocím a ľahučkým krémom vnútri podľa dohody. V prípade objednávky svadobných koláčov nás prosím kontaktujte, predsa niet nad osobný rozhovor, kedy sa môžme porozprávať o všetkom a dohodneme sa na vašej predstave a našich odporúčaniach.

Požičiavate aj stojany na torty?
Áno, zapožičanie stojanov na torty je samozrejmosťou. Kontaktujte nás prosím ohľadom tejto možnosti emailom alebo telefonicky.

Aké suroviny používate pri výrobe koláčov?
Pri výrobe koláčov používame originálne suroviny – pravé maslo a sľahačku, kvalitnú belgickú čokoládu, vanilkové lusky a niekoľko druhov orechov. U nás nenájdete žiadne stužovače, stužené tuky a zmesi na prípravu. Aj cestá, vrátane toho lístkového si pripravujeme sami. A keďže ide vždy o pečenie z čerstvých surovína  nie z polotovarov, môže sa stať, že koláčiky sú jemne odlišné, vždy ich však pre Vás pripravujeme s láskou.

Sú bezlepkové koláčiky naozaj bezlepkové?
Áno, všetky koláčiky, ktoré sú označené ako bezlepkové, sú naozaj bez lepku, teda bez obilnín. Každá použitá ingrediencia bola dôkladne vybraná a skontrolovaná a tak je zabezpečené, že koláčiky od nás sú naozaj vhodné pre celiatikov.

Čo je to LOW CARB?
Niektoré cheesecake-y a aj iné koláčiky vieme pripraviť bez pridania cukru, čiže aby boli vhodné pre diabetikov, alebo pre ľudí so špeciálnou Low Carb diétou. Pri sladení týchto koláčikov používame stéviu a prírodné sladidlo xylitol, ktoré udržiavajú nízku a stabilnú hladinu krvného cukru a teda môžu sa bezpečne užívať pri cukrovke a hypoglykémii.

Sú LOW CARB tiež bezlepkové?
Nie. Pri výrobe LOW CARB koláčikov používame špeciálne keksíky určené pre diabetikov a ľudí s LOW CARB diétou, ktoré však nie sú bezlepkové a preto, tieto nie sú vhodné pre celiatikov.

Týka sa to nasledovných cheesecakeov:

 • LOW CARB Vanilkový cheesecake
 • LOW CARB Kávový cheesecake
 • LOW CARB Citrónový cheesecake s citrónovým krémom

Aké ďalšie alergény obsahujú vaše koláče?

 • 1. Obilniny - LOW CARB Vanilkový cheesecake, LOW CARB Kávový cheesecake, LOW CARB Citrónový cheesecake s citrónovým krémom
 • 3. vajcia - každý cheesecake
 • 7. mlieko - každý cheesecake
 • 8. orechy - Vanilkový cheesecake s karamelom, Vanilkový cheesecake s karamelom a pekanovými orieškami, Nutellový cheesecake, Nugeta Stracciatella cheesecake

Zoznam alergénov: 1. Obilniny, 2. Kôrovce, 3. Vajcia, 4. Ryby, 5. Arašídy, 6. Sójové zrná, 7. Mlieko, 8. Orechy, 9. Zeler, 10. Horčica, 11. Sézamové semená, 12. Kysličník siričitý a siričitany, 13. Vlčí bôb, 14. Mäkkýše

Aké je odporúčané skladovanie, podávanie a trvanlivosť koláčov?

 • odporúčame skladovať v chlade do +8˚C
 • odporúčame podávať chladané (najlepšie priamo z chladničky)
 • trvanlivosť 5 dní

Máte v ponuke aj koláče pre ľudí s laktózovou intoleranciou?
Áno, napr. Pistáciový koláč Vám radi pripravíme v bezlepkovej a bezlaktózovej verzii a v prípade záujmu aj cheesecakey vieme dodať v bezlaktózovej verzii. Objednávky na takéto koláčiky je potrebné vopred dohodnúť emailom alebo telefonicky.

To znamená, že si môžem objednať bezlepkový a bezlaktózový cheesecake?
Áno, presne tak.

Verzie cheesecakeov môžu byť nasledovné:

 • bezlepkový cheesecake
 • bezlepkový a bezlaktózový cheesecake
 • low carb cheesecake (bez cukru)
 • low carb a bezlaktózový cheesecake